Header AD

Korku Seansı 2 / The Conjuring 2 Filmi Hakkında

Bu anlatım, kısmi Spoiler içerebilir. Korku Seansı serisinin birincisini izlediyseniz bilirsiniz. Ed ve Lorraine Warren ikilisinin başından geçen bir vaka anlatılıyordu. Yine aynı şekilde bu filmde de Warren çiftinin başından geçen ve medyaya "Enfield Poltergeist" olarak yansıyan bir olaydan bahsediliyor.

Korku Seansı 2

Normalde korku filmlerinde klişeler dolu olurken Korku Seansı 2'de klişeye yer verilmemiş. Evin küçük kızı cinleri, ruhları gördüğünü iddia ettiğinde anne inanıyor mesela. Hayret! Normalde "ne saçmalıyorsun, kötü bir rüya gördün hadi yat" demesi gerekiyordu. Filme başladığınızda yoksulluk içinde yaşayan ancak mutlu olmaya da gayret gösteren bir aileyi göreceksiniz. Evin küçük kızı diye tabir ettiğimiz kişi, arkadaşından Ouija(Cadı Tahtası) almış ve evde onunla oynuyor. Tabii ablasına da hadi gel ruh çağıralım demeyi de ihmal etmiyor. Peki sonra ne oluyor? Tabii ki hiçbir şey. Klişeler yok dediysem de o kadar değil. Tabiki var. Günlerce evin küçük kızı  yatağından kalkıyor. Alt kata iniyor ve kendini her uyandığında orada buluyor. Bu olayların ardından annesi iyice endişeleniyor tabii ki. Evde birilerinin yürümesini hisseden, sesini duyan anne, polise haber veriyor. Polis eve geliyor inceliyor ancak hiçbir şey bulamıyor. Tam gidecekken kendi kendine kıpırdayan sandalye polisleri korkutuyor ve hiçbir şey söylemeden evden kaçmalarını sağlıyor. Daha sonra bu olay medyaya yansıyor ve eve her gün farklı bir haberci geliyor. Anne belki televizyondan biri görür yardım eder diye düşünerek birini kabul ediyor ve kızını videoya çekmelerine izin veriyor. Kızın içindeki varlık onlar kayıttayken sorularına cevap veriyor. Büyük yankı uyandıran bu kasetler, Ed ve Lorraine Warren çiftiyle tanışmalarını sağlıyor ve asıl film burada başlıyor. Ed ve Lorraine Warren çiftinin yavaş yavaş olayları aydınlatmasıyla evin salonundaki koltuğun bu evin eski sahibinin olduğunu ve evi geri istediğini öğreneceksiniz. Sonlara doğru bu olay dahada değişecek tabii ki. Lafı fazla uzatmak istemiyorum aslında. Yazıyı buraya kadar okuduysanız zaten bir çok Spoiler yediğinizi varsayıyorum. Gerçi yazının başında uyarmıştım bunu göze almışsınızdır ancak şu anda bu yazıyı okuyorsanız kesinlikle Korku Seansı 2 filmini izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Bu arada söylemekte fayda var. Daha üç gün önce yapılan korku ödüllerinde Korku Seansı 2 / The Conjuring 2 filmi tam iki tane ödül aldı. İyi seyirler!

Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz;
Korku Seansı 2 / The Conjuring 2 Filmi Hakkında Korku Seansı 2 / The Conjuring 2 Filmi Hakkında Reviewed by Enes Talha Çalışkan on Nisan 02, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok

Post AD