Header AD

Alamet-i Kıyamet Hakkında

Türk yapımı korku filmlerinden izlemeye alışık olduğumuz cinli filmlerin biraz dışına çıkan bu yapımda, cinlerin yerine Satanist bir tarikatın, genç kızı nasıl ele geçirdiğini izliyoruz.
Doğa Can Anafarta'nın yönetmen koltuğunda oturduğu 2016 yapımı Alamet-i Kıyamet'in başrollerini ise, Murat Onuk ve Müge Esmeray paylaşıyor.
Alamet-i Kıyamet
Bu anlatım kısmi spoiler içerebilir. Alamet-i Kıyamet, 1999 yılında geçiyor. 1999 yılında gerçekleşen kıyamet alametleri gerçekleşirken, garip komşuların yaşadığı apartmanda yalnız ve hamile bir kadının başından geçen olaylar konu alınıyor. Bir kadın, evli ve çocuk babası olan sevgilisi tarafından hamile bırakılır. Adam, kadının onunla uğraşmaması için ona garip bir apartmanda ev tutar ve onu bir başına bırakır. Evde yaşadıkça kafayı yediğini düşünen hamile kadın, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyordur. Mesela ayda 1 kez doktora gittiğini zanneden kadın, aslında her hafta doktora gidiyordur ve bu anları hatırlamıyordur. Bunlar yetmezmiş gibi birde başından ayrılmayan komşuları genç kadını sürekli rahatsız etmektedirler. Alamet-i Kıyamet genel itibariyle korkutmuyor ancak zaman zaman gerildiğim yerlerin olduğunu inkar edemem. Filmin sonlarına doğru işlerin karıştığını göreceksiniz. Konu alınan bu satanist tarikatın aslında genç kadına bir oyun oynadığını öğreneceksiniz. Tahmin edilebilir bir sonla biten bu film, güzel başlayıp sonu berbat bitenlerden. Boş vaktiniz varsa izlemenizi öneririm. Filmi izledikten sonra alt taraftan film hakkında yorum yapmayı unutmayın.
Alamet-i Kıyamet Fragmanı izlemek için;
Alamet-i Kıyamet Hakkında Alamet-i Kıyamet Hakkında Reviewed by Enes Talha Çalışkan on Haziran 04, 2017 Rating: 5

4 yorum

 1. bizim klasik üç harfli filmlerden sonra bakalım bu film aynı etkiyi uyandıracak mı

  YanıtlaSil
 2. Ülkemizin yapımcıları artık korku filmleri ile dünya çapında korku filmleri üretir oldular hatta daha iyisi

  YanıtlaSil
 3. Ben sevmiyorum bu tarz filmleri Dabbe den sonra meşhur oldu bu tarz filmler

  YanıtlaSil
 4. ya biz neden hep din ve satanist üzerine korku filmler yapıyoruz. küçükken annelerimizin bizi korkuttuğu şeyler üzerinden filmler artık belli bir yaştan sonra bize geçmiyor daha korku ve gerilim veren filmlerin üzerine düşünülmeli

  YanıtlaSil

Post AD